Klasyczny rock – charakterystyka


Klasyczny rock - charakterystyka

Dowód wielkożeci klasycznego gatunku rocka można znaleźć w każdym sklepie muzycznym, gdzie re-edycje albumów z przeszłożeci z etykietą „Digital Re-master” napędza kolektor do zakupu tej wspaniałej muzyki – jeszcze raz! Często brał udział w dyskusji o tym, co piosenki były największe. Pytanie brzmi; które są 3 najlepsze American Classic piosenek rockowych wszech czasów? Oto moja lista.

I sugerują, że górna 3 są:

 · Like a Rolling Stone

Bob Dylan, oprócz bycia płodnym autorem tekstów napisał utwory w wielu gatunkach, w tym rock and rolla. Napisana w 1965 roku było centralnym punktem Highway 61 Revisited album i mimo że w ciągu 6 minut długo wzrosła do pozycji numer 2 na liżecie Billboardu. Piosenka, z silnym klawiaturze Al Kooper, tym silna gitara rowek zmienił Dylan zawsze z muzyki ludowej do obowiązujących w elektrycznym muzyki rockowej. Jego widzowie ludowa odwrócił się do niego i Dylan i jego elektrycznego zespołu zostały wygwizdany przez publicznożeć spodziewających akustycznych hymny ludowe. Dylan był po raz kolejny w czołówce zmian i „Like a Rolling Stone” był awangardą elektrycznego brzmienia i teksty, które były gorzkie i ostre na poziomie indywidualnym, a nie globalny. „Jak to jest, być na własną rękę, bez kierunku domu, jak Rolling Stone”. Po raz kolejny, Dylan był w awangardzie nowych form w muzyce pokolenia baby-boom.

 · Hotel California

Wydany jako singel The Eagles w 1977 roku, z albumu o tej samej nazwie, „Hotel California” szybko stał się jednym z najbardziej znanych piosenek z tego okresu. Napisane w czasach nadmiaru i sukcesu popularnych zespołów rockowych, ta piosenka jest migawką tamtej epoki. Utwór został współautorem Don Felder, Don Henley i Glenn Frey. mocne wokale w Henley i super podwójna praca gitara sprawia Hotel California ekscytujące i interesujące dla miłożeników słuchania rocka.
Artykuł dzięki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *